Z technických důvodů je prodejna Olomouc 28.11. ZAVŘENÁ. Děkujeme za pochopení.

Jak vybrat elektrokolo

Rádi jezdíte na kole, ale na delší cyklovýlety si netroufáte? Pořiďte si elektrokolo, které vám dopřeje nejen větší pohodlí a komfort, ale také s ním urazíte delší vzdálenosti, a to téměř bez námahy. Pokud nevíte, na co se při koupi kvalitního elektrokola zaměřit, sepsali jsme pro vás několik tipů, které je dobré mít při jeho výběru na paměti.

 

Jízda na elektrokole v přírodě

Na elektrokole můžete bez problému vyrazit i na delší vyjížďky do přírody, ale i do města.

Kdo bude na kole jezdit?

Ještě před tím, než se rozhodnete ke koupi konkrétního elektrokola, byste si měli ujasnit, kdo na něm bude vlastně jezdit. Výběr kola je totiž vždy nutné uzpůsobit konkrétním požadavkům cyklisty. Měli byste se tedy zamyslet nejen nad jeho zdravotním stavem nebo fyzickou kondicí, ale také nad tím, jak často bude elektrokolo využívat a kam na něm bude jezdit.

Stejně tak je důležitá velikost kola, která závisí na výšce cyklisty. Prohlédněte si naši tabulku, která vám s výběrem správné velikosti kola pomůže.

Do přírody i do města?

Žádné kolo není univerzální, a proto byste si měli promyslet, kam na něm budete převážně jezdit. Lákají vás spíše projížďky v městských uličkách, nebo máte rádi dlouhé výlety v přírodě a terénu?

Elektrokol je totiž celá řada a každé z nich se hodí na něco jiného. Zatímco ve městě, při cestě na nákup, do práce nebo do školy oceníte městské elektrokolo, na delší rodinné výlety v přírodě bude ideálním parťákem trekové elektrokolo, se kterým můžete vyrazit jak na cyklostezky a nenáročné výlety, tak do města. Trekové kolo ale ocení třeba i rybáři, kteří jím mohou nahradit třeba hlučný moped.

Pokud však rádi jezdíte po horských cestách, sáhněte při výběru spíše mezi horská elektrokola, která zvládnou vysokou zátěž i jízdu v nezpevněném terénu, takže můžete vyrazit i na několikadenní výlet. Některá horská elektrokola mají odpružený rám, díky kterému při jízdě neucítíte žádné otřesy ani vibrace. Elektrokolo s odpruženým rámem totiž krásně kopíruje terén a cyklistům tak při jízdě v krajině poskytuje opravdový komfort. Prohlédněte si třeba model Kellys Theos 50 z roku 2019 nebo elektrokolo Full-E+ od značky Giant.

Jak správně vybrat elektrokolo

Pokud rádi vyrážíte na vyjížďky do přírody, bude pro vás ideální variantou horské elektrokolo, které zvládne vysokou zátěž i jízdu v nezpevněném terénu.

Sbalte si elektrokolo i na cesty

Hledáte ideální kolo, se kterým byste se mohli rychle přesunout třeba po městě, ale také ho sbalit na víkendový pobyt na chatě? Žádný problém. Skládací elektrokola se dají složit velmi lehce a vejdou se tak do auta, ale také do vlaku či karavanu. Jejich nespornou výhodou je jednoduchý transport. Uskladněné je ale můžete mít také třeba v menší sklepní kóji nebo přímo v bytě.

Jaký mají elektrokola dojezd?

Všechna elektrokola jsou vybavena elektromotorem a baterií, u které je velmi důležitá její kapacita. Právě tyto dva aspekty totiž rozhodují o výsledné ceně i kvalitě elektrokola. Zatímco některá městská a treková kola mohou na jedno nabití ujet v průměru 60 – 110 km, některá horská kola, například kola české značky Apache, mají dojezd dokonce 90 – 160 km. Délka dojezdu se navíc může lišit hned na základě několika proměnných, jako je jízdní styl, váha cyklisty, terén zvolené trati a podobně.

Pokud by se vám elektrokolo během vyjížďky přece jenom vybilo, můžete zbytek cesty dojet bez motoru na vlastní pohon – jako u klasického kola. Bez problému je pak zase můžete nabít pomocí speciální nabíječky.

Ať už si nakonec vyberete elektrokolo od jakéhokoliv výrobce, jako je třeba AuthorApache nebo Felt, dbejte při jeho pořízení na výše uvedené aspekty.

S výběrem kvalitního elektrokola vám rádi poradíme online. Stačí, když se nám ozvete. A pokud budete mít cestu kolem, zastavte se za námi v prodejně kol v Olomouci nebo na naší pobočce v Mohelnici.

Vybrat elektrokolo_1

Vybrat elektrokolo