Dámská silniční kola

Dámská silniční kola jsou vyvíjena speciálně pro ženy. Mají úplně jinou geometrii rámu přizpůsobenou pro ženy. Velkým průkopníkem v oblasti dámských silničních kol je dámská divize výrobce Giant a to je značka LIV, která má v portfoliu pouze dámská silniční kola špičkové kvality. Kola jsou tam vyvíjena ženami pro ženy tak aby mohl být jejich výkon maximální a neomezovali je žádné problémy s nevyhovující pánskou geometrií.

Silniční kola jsou stvořena pro rychlou jízdu na silnici. Silniční kolo je díky minimálnímu valivému odporu a nízké váze velmi rychlé. U vyšších modelů se díky použitému karbonu pohybuje váha i pod 6 kilogramů. Lehounká zapletená kola zaručí, že je silniční kolo více výbušnější a akcelerace neuvěřitelná.

Silniční kola jsou určená spíše ke kondičnímu stylu ježdění. Geometrie některých modelů kol je uzpůsobena i pro velmi komfortní jízdu. Na silničních kolech časem oceníte tichou a rychlou jízdu, která vám umožní doslova hltat stovky kilometrů.

Výhody silničního kola

  • Rychlost: Silniční kola jsou vyvíjena pro maximální rychlost a aerodynamiku, která je testována ve větrných tunelech. Na silničních kolech jsou použity ty nejmodernější technologie, které dosavadní výzkum v této kategorii nabízí
  • Efektivita: U silničních kol je kladen důraz na maximální efektivitu při přenosu síly ze šlapání do jízdy vpřed

Typy silničních kol

Podle typu účelu rozdělujeme silniční kola takto:

  • Závodní kola: Nejrychlejší kola na trhu, kde jsou použity ty nejlepší technologie a komponenty co cyklistika nabízí, za účelem být ten nejrychlejší v závodním poli. za cenu nižšího pohodlí a komfortu
  • Tréninková kola: Jsou určena pro každodenní použití při tréninku nebo rekreační jízdě. Nabízejí větší komfort a vyšší odolnost.
  • Cyklokrosová kola: speciální silniční kola určená pro jízdu v terénu. Mají hrubý vzorek pláště o šířce 33mm.
  • Triatlonová kola: Kola určená na speciální disciplínu triatlon. Kladen je důraz hlavně na aerodynamiku a na maximální snížení odporu vzduchu pro dosažení co nejvyšší rychlosti. 

Silniční kola jsou rozdělena do mnoha cenových kategorii podle použitého materiálu a schopností jezdce. Levnější silniční kola mají hliníkový rám a základní silniční komponenty, aby byla cena co nejnižší a kolo se dalo využívat jako každodenní dopravní prostředek do práce, do školy nebo na popojíždění po městě. Pro jezdce, kteří chtějí silniční kolo používat spíše na rekreaci nebo jako tréninkový prostředek jsou lepší silniční kola, kde jsou kvalitnější a dražší komponenty. Většinou jsou to silniční kola s karbonovým rámem a vyšší řadou osazení. Díky čemu je silniční kolo lehčí a rychlejší.

Z naší široké nabídky si silniční kolo vybere jak rekreační cyklista, tak zapálený závodník. Silniční kolo je ideální volba pro všechny, kteří mají rádi rychlost a chtějí být všude první. Tato kategorie kol nabízí silniční kola od značky Scott, Liv, Giant, Superior a Rozzo

Nejprodávanější

pictureprovider 2023 04 17T105944.530
64 999 Kč –9 %
Původně: 64 999 Kč  (–9 %)
58 990 Kč
1 položek celkem

Cena

5899058991
15899058991

Značky

Položek k zobrazení: 1
pictureprovider 2023 04 17T105944.530
64 999 Kč –9 %
58 990 Kč

Dámský model Avail Advanced je navržen s ohledem na vysokou míru pohodlí. Jedná se o všestranné silniční kolo s karbonovým...

Kód: 129180 M