Řidítka

Řidítka na kolo slouží jezdci k ovládání jízdního kola. Řidítka se mohou lišit tvarem – hodně prohnutá do „U“ u městských kol, nebo tzv. berany u silničních kol či rovná nebo mírně prohnutá u horských a trekových kol. Dříve spíše kratší řidítka u horských kol se poslední dobou prodloužila – což zlepšilo vedení kola za jízdy. Řidítka se vyrábějí stejně jako rám kola z různých materiálů – ocel, dural či karbon.

Z důvodu změny pozice jezdce – uvolnění rukou (svalové napětí), se často montují na konec řidítek tzv. rohy. Jedná se o jeden z nejběžnějších doplňků, který na řidítkách najdete. Řidítka jsou pro jezdce něco jako palubní deska pro motoristu, najdete zde: řazení, brzdy, světla, zvonky, ovládání vidlice či sedla, zrcátka, cyklocomputery, držáky map či telefonů, brašny, koše atp. Aby byl úchop jezdce pevný a za jízdy stabilní a nedošlo k pohmoždění či proklouznutí rukou, jsou řidítka standardně vybavena gripy (rukojeti). Gripy mohou být plastové, gumové, pěnové či gelové, atp. Vždy tak záleží na tom, pro jaký účel kolo využíváme a jaké máme nároky na komfort.  

Řidítka na kolo

 

Řidítka na kolo lze zakoupit také samostatně v sekci "Komponenty". Přejít na ŘIDÍTKA NA KOLO.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení