Doprava zdarma od 3000 Kč

Jak vybrat dres na kolo

Na první pohled se může zdát, že jde o obyčejný kus oblečení, kterému není třeba věnovat pozornost. Opak je pravdou. Cyklodres byste měli vybírat se stejným úsilím jako jinou výbavu. Když sáhnete po tom správném, bude pro vás jízda na kole zase o kousek pohodlnější!

Přemýšleli jste někdy, proč na sobě všichni ti vášniví cyklisté mají krásně vypadající a skvěle padnoucí cyklistické dresy? Odpověď zní jednoduše: obyčejné triko není pro pravidelné ježdění na kole vhodné.

Pokud zatím netušíte, jak dres na kolo vybrat, rádi vám s rozhodováním pomůžeme.

panskycyklodresdlouhyHlavně, ať jste v suchu

Při pořizování cyklistického dresu dbejte na to, aby byl vyrobený z prodyšného materiálu. Hlavní úlohou dresu totiž je, aby od těla odváděl pot a udržoval vás v suchu po celou dobu jízdy – to platí pro všechny typy cyklodresů.

Dres vyrobený pro účely cyklistiky navíc rychle schne, což je další důvod, proč mu dát přednost před klasickým tričkem. Zároveň vás v parních letních dnech chrání před ostrým sluncem, protože zabraňuje UV záření a brání tak spálení kůže.

Vybírejte i podle typu

Existuje více typů dresů, každý z nich je uzpůsobený na míru konkrétním situacím. Závodní jezdci a další rychlíci nejčastěji volí silniční dres na kolo, který dobře přiléhá k tělu. Volnočasovým cyklistům se naopak hodí spíš volnější MTB dresy.

Dopředu tedy zvažte, k jakým účelům budete cyklodres využívat. Pokud to jde, rovnou si jej vyzkoušejte, abyste zjistili, jestli vám střih sedí, jak má.

Počasí hraje významnou roli

Dostáváme se k důležitému kritériu – počasí. Nejen na základě teploty, ale také dle případného deště a povětrnostních podmínek se rozhodněte, který dres na sebe nasadíte.

Nejčastěji přijde vhod cyklodres s krátkým rukávem, ten dobře poslouží během pěkných dní na jaře a během léta. Pokud venku nemrzne, je tento dres jasná volba. A kdyby během teplých ročních období bylo přeci jen chladněji, vezměte si k dresu s krátkým rukávem i větrovku. 

Při podzimních vyjížďkách za deštivého počasí vsaďte spíš na dres na kolo s dlouhým rukávem. Bývá zateplený a připravený i na silný vítr, takže je jako spodní vrstva ideální.

Jestliže venku panují vedra, můžete si pořídit také cyklistický dresu bez rukávů. Nezapomeňte ale, že v létě slunce pořádně pálí a s tímto dresem odkryjete svá ramena – opalovací krém tak bude nutností. 

cyklodresdamskyvreducyklodresdamskyvzadu

Správná velikost růže přináší

Tak jako u kteréhokoliv oblečení, i u dresu na kolo hodně záleží na výběru správné velikosti. Dres by neměl být příliš upnutý a táhnout, ale zároveň ani plandat a zavazet. Jestli zatím nemáte svou velikost v oku, využijte velikostní tabulku.

Dresy pro dospělé i děti

V neposlední řadě zvolte dres na míru konkrétnímu člověku. Na výběr máte pánské cyklodresy, ale také cyklistické dresy upravené pro dámy. Pokud s sebou na rodinné výlety berete i děti, pořiďte jim dětský dres.

S výraznou barvou chybu neuděláte

Na závěr bonusové doporučení: při výběru řešte i barvu a výraznost cyklistického dresu, abyste při jízdě v šeru nebo ve tmě byli dostatečně vidět. Nejlepší je, pokud na sobě dres má aspoň malé reflexní prvky.

Potřebujete cokoliv upřesnit? S výběrem cyklistického dresu vám rádi poradíme, a to buď na e-mailu e-shop@moolbike.cz nebo na Facebooku. Případně se kdykoli zastavte na našich prodejnách v Olomouci, Mohelnici nebo Praze, kde jsme vám k dispozici.