Doprava zdarma od 3000 Kč

Jak vybrat cyklistické rukavice

Když si pořizujete novou výbavu na kolo, do nákupu cyklistických rukavic byste měli investovat stejné úsilí jako do cyklodresu nebo třeba kalhot. Na první pohled jde o bonusový doplněk, ale ve skutečnosti plní rukavice na kolo několik důležitých funkcích. A pokud to s cyklistikou myslíte vážně, neobejdete se bez nich. Podle čeho cyklistické rukavice zvolit?

Pravda, pro nákup do nedalekého supermarketu bez rukavic na kolo dojedete, jakákoliv jiná cyklistika už je ale bude vyžadovat. Ať už na svém bicyklu brázdíte silnice, lesní cesty nebo horské oblasti, cyklo rukavice vás podrží při každém šlápnutí do pedálů.

Rukavice cyklistu chrání při karambolu (zejména dlaň), zabraňují všemožným oděrům na rukách, chrání před otlačeninami nebo se starají o správný odvod potu. V neposlední řadě udrží vaše ruce v pohodlí i na podzim a v zimě, kdy teploty klesají výrazně pod nulu.

 

vybrat cyklorukavice

 

1. Rukavice si vybírejte podle ročního období

Jako první se rozhodujte podle toho, jestli rukavice budete používat pro ježdění během teplých měsíců, nebo spíš v chladném období. Zatímco pro první variantu jsou vhodnější letní rukavice na kolo, v zimě oceníte cyklo rukavice zimní. Letní rukavice jsou dělané co nejprodyšněji, u zimních výrobci kladou důraz na maximální zateplení, aby zůstaly ruce cyklisty v teple i při dlouhé jízdě v mrazech.

Pokud jezdíte na kole většinu měsíců v roce, doporučujeme pořídit oba typy rukavic. Pak už vás nic nezaskočí!

rukavice1

2. Dlouhé, nebo raději krátké?

Při procházení nabídky cyklistických rukavic narazíte kromě dělení na letní a zimní variantu ještě na jednu odlišnost: budete si moci vybrat krátké rukavice se zkrácenými prsty, nebo rukavice dlouhé (dlouhoprsté).

Volba mezi těmito dvěma typy je individuální, každopádně dlouhoprsté rukavice ochrání celou ruku a vyznačují se větší přilnavostí k řídítkům. Krátké rukavice ale pro někoho mohou být komfortnější a „lehčí“. Ani jedna varianta není špatná, nicméně do chladného počasí doporučujeme dlouhé rukavice.

 

3. Správná velikost pohodlí přináší

Během nákupu nepodceňte ani volbu správné velikosti cyklo rukavic. Měly by pevně sedět na rukách a zároveň být natolik pohodlné, aby nikde netlačily ani při pevném úchopu řídítek. Je lepší si pořídit o něco (ale ne o moc!) těsnější rukavice, protože se časem vytahají a hrozí, že by mohly na rukách klouzat.

Přesnou velikost zjistíte tak, že si změříte obvod ruky a použijete velikostní tabulku konkrétního výrobce. Velikostní tabulky samozřejmě najdete i u výrobků v našem e-shopu. Nejlépe uděláte, když si velikost rukavic vyzkoušíte osobně v některé z prodejen Moolbike.

 

rukavice24. Proč řešit i výstelku

Důležité je také provedení výstelky na dlani rukavice, která slouží ke zmírnění otlaků z držení řídítek. V nabídce rukavic narazíte převážně na dva typy výstelek: pěnová výstelka a gelová výstelka. Pokud na kole netrávíte příliš času, víc vám sedne gelová výstelka, profi jezdci ocení spíš pěnovou.

Počítejte, že čím větší vrstva výstelky na rukavicích bude, tím více pohodlí si užijete. U rukavic s napěchovanou výstelkou však očekávejte menší citlivost v rukou.

Mimochodem některé profesionální rukavice mají výstelky na dlaních rozmístěné podle toho, pro jaký druh cyklistiky jsou určené.

 

5. Na rukavicích nešetřete

Říkáte si, že už jste dali spoustu peněz za okolo a další cyklistickou výbavu, takže aspoň na rukavicích zkusíte ušetřit? Za Moolbike doporučujeme se touto cestou nevydávat.

Rukavice na kolo mají bezpečnostní i komfortní funkci, obě většinou splňují jen modely od renomovaných výrobců. U nás na prodejnách i v e-shopu nabízíme jen rukavice od značek, na které se můžete spolehnout.

5. Nechejte si poradit
Pořizujete si cyklo rukavice nebo jakoukoliv další výbavu poprvé a nejste si výběrem jisti? Rádi vám pomůžeme na e-mailu e-shop@moolbike.cz, nebo na našich pobočkách v Praze, Olomouci a Mohelnici.

Budeme se těšit!