Tipy na Bikeparky v Česku: Podívejte se, které byste neměli vynechat

Bikeparky jsou jako stvořené pro akci, adrenalin a nikdy nekončící zábavu na MTB kole. Čeští jezdci mají to štěstí, že u nás najdou spoustu míst, která slouží speciálně na „divoké ježdění“. Vzali jsme si české bikeparky pod lupu a vybrali pro vás ty, které se rozhodně vyplatí navštívit. Tak pojďme na to!

S některými si bez potíží poradí i začátečníci, jiné nahání hrůzu a běhá z nich mráz po zádech. Bikeparky v ČR nabízí různou náročnost, a proto vždy předem dobře zvažte, jestli máte na sjíždění konkrétního kopce dostatek zkušeností, ale také výbavy. Než abyste přecenili své síly, raději zkoušejte skoky a triky na mírnějších trasách, kde není riziko zranění tak vysoké.

 

woom_off_mood_DSC3781_edit-2100x1400-77511fdd-8ea0-40fc-abc0-9a4a7e099d1d

 

Bikepark Kouty

Putování začneme na severní Moravě, nedaleko Koutů nad Desnou. Tamní areál Kouty pro bikery připravil parádní cyklistický zážitek v podobě čtyř tratí. Každá z nich má jinou obtížnost (modrá je snadná, červená střední, černá těžká), takže si vyberete takovou trasu, na kterou si troufnete a kterou zvládnete. Na start bikeparku vás vyveze lanovka. Vystoupíte ve stanici Medvědí hora, kde také celé bikové dobrodružství začíná, a to pro všechny tratě.

Konkrétně volíte z těchto tras: Uhlířská stopa (snadná), Stará medvědice (střední), Hřebenovka (střední) a Koutíkův sen (těžká). Na trati potkáte překážky jako kořeny, kameny nebo boule a ti nejodvážnější si na závěr vychutnají pořádné skoky. Až budete mít sjíždění dost, doporučujeme vyrazit na projížďku či procházku po nádherném okolí.

 

Bikepark Monínec

Kdo to má do Jeseníků daleko a radši by dováděl v Čechách, toho by mohl zaujmout bikepark Monínec. Nachází se nedaleko od Prahy, ve Středočeském kraji, a kromě ostřílených bikerů potěší i rodiny s dětmi. Bez nadsázky. Monínec pro návštěvníky vytvořil náročné trasy i traily určené začátečníkům a umožňuje kombinovat náročné stopy s jednoduššími.

Jestli do Monínce vyrazíte s rodinou, bude vás určitě zajímat tzv. Family trail, který měří 3 kilometry a který zvládnou i malí cyklisté. Kromě zábavy na kolech se těšte i na jiné aktivity, například na discgolf, tenis nebo koloběžky.

 

ČTĚTE TAKÉ: Tipy na cyklovýlet v Česku

 

woom_offAIR_mood_DSC4292-2100x1400-3f242168-f649-4813-8a11-632ec19abe2c

 

Bikepark Tanvaldský Špičák

Známý bikepark, který si oblíbili všichni cyklisté, kteří holdují spíš svižné jízdě terénem než zdolávání spousty překážek. Najdete tady traily pro zkušené a středně pokročilé až začátečníky, ze tří trase je pravděpodobně nejoblíbenější ta modrá, středně obtížná. Celkově trasy měří osm kilometrů. Vyrazíte z vrcholu Tanvaldský Špičák, pojedete lesem a místy se těšte na rychlé úseky.

Pro tento severočeský bikepark je typických několik klopených zatáček, ale bez problému je zvládnou i děti, které už na kole něco odjezdily a líbí se jim jízda terénem. Pokud už vaše ratolesti absolvovaly jízdu v jiných, méně náročných bikeparcích, s modrou trasou na Tanvaldském Špičáku by si měly poradit.

 

Bikepark Olomouc

Doteď jsme vám dávali tipy na bikeparky uprostřed přírody, chtělo by se říct v srdci české divočiny. Víte, ale že za adrenalinovým bikováním můžete vyrazit i do města?

Jeden takový najdete přímo v Olomouci. Nenabízí žádný několik kilometrů dlouhý kopec lesem, místo toho láká na pět atraktivních tras, každá slouží pro jinou úroveň a jiný styl ježdění. Od tzv. Easy line s malými skoky a jednoduchými zatáčkami, až po Dirt Jump – to je náročnou trať, na které můžete skákat vysoko a provádět triky ve vzduchu. Středně pokročilí ocení dráhu Slopestyle, plnou dřevěných a hliněných překážek.

 woom_off_mood_DSC3939-2100x1400-5a48fa72-e290-4366-bec4-cd44358899e1

 

Tipy na další bikeparky

Snažili jsme se vybrat bikeparky, které ocení jak pokročilejší jezdci, tak rodiny s dětmi. Za zmínku nicméně stojí i další místa, kde se na horském kole pořádně vyřadíte.

Tak třeba Špičák na Šumavě, pravděpodobně nejoblíbenější bikepark v Česku. Nebo Cyklo aréna Vysočina v Novém Městě na Moravě a Ještěd bikepark u Liberce, proslulý vynikající dostupností.

 

Nezapomeňte se do bikeparku vybavit

Ať už vyrazíte bikovat kamkoli, zkontrolujte před výletem svou cyklo výbavu a případně ji rovnou vylepšete o cyklodoplňky nebo cyklooblečení od Moolbiku.

Tak ať to v bikeparku sviští, ale hlavně bezpečně!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení