Zkušební a testovací jízdy

Na prodejně Moolbike Olomouc nabízíme zákazníkům mnoho způsobů, jak si kolo před nákupem dobře „ošahat“ a vyzkoušet. Cena kola není zanedbatelná a zákazník by si měl být jistý, že mu kolo „pasuje“ a vyhovuje jeho požadavkům. Obzvláště u dražších modelů, které bývají určeny pro zdatné sportovce, je kladen důraz i na detaily, které pouhým shlédnutím nejsou možné rozpoznat.

Proto vám u nás v Moolbiku nenabídnou naši prodejci jen dobrou radu a kávu, ale také možnost si kolo otestovat na vlastní kůži a to hned několika způsoby, dle typu kola a domluvy se zákazníkem.

Typy zkušebních jízd u Moolbike

1, Základní zkouška kola na prodejně
Zkouška spočívá ve výběru vhodného jízdního kola, na základě požadavků a představ od zákazníka. Prodejce určí podle výšky zákazníka správnou velikost rámu a nabídne několik vhodných kol, které by měly zákazníkovi „papírově“ vyhovovat. Každý člověk je však jiný (různá poměrná délka trupu, nohou apod.) nebo se nachází na pomezí dvou velikostí rámu a tak je potřeba vyzkoušet, na které velikosti kola se bude cítit nejlépe.
Zásadní otázkou je také účel a užití, pro které je kolo kupováno. Nabídka kol je široká a je potřeba zvážit všechna pro a proti. Nebojte se proto našeho prodejce zeptat.
Pokud jste si nějaké kolo předvybrali, vezměte jej do ruky, sedněte si, projeďte se kousek po prodejně, zkuste jak brzdí. Jak se Vám sedí v ruce? Cítíte se dobře? Drobná nastavení jako nastavení výšky sedla či řidítek lehce zvládnou naši servisní pracovníci.

2, Zkouška silničních kol na trenažéru
Pokud máte zájem o některé z mnoha vystavených silničních kol, není problém vám jej umístit do trenažéru a vyzkoušet si ho. Tento typ zkoušení lze provézt i za nepříznivého počasí, kdy jiné způsoby testování nejsou možné.

3, Zkouška prodejních kol na venkovním cvičišti u prodejny
Hned vedle prodejny se nachází rozlehlý cvičný prostor s různým typem podkladu (asfalt, štěrk, písek, díry a prohlubně, kočičí hlavy a tráva) a je tak možné si s prodejcem tento terén projet. Snadno pak porovnáte i různou kvalitu odpružení jednotlivých kol nebo i to, zda je pro vás ideální trekingové kolo nebo raději dáte přednost kolu horskému. Venkovní cvičiště je možné použít pouze za sucha. Zkouška na prodejních kolech probíhá citlivým stylem jízdy, aby se předešlo jejich poškození.

4, Zkouška prodejních kol s prodejcem
V doprovodu prodejce je možné se za suchého počasí projet na kole po silnicích v blízkém okolí prodejny. Toto finální testování je tak ideální zejména pro silniční, trekingová, elektrická, dětská a cruiser kola. Zkouška na prodejních kolech probíhá stylem lehké jízdy, aby se předešlo jejich poškození.

5, Testovací kola Felt – důkladnější odzkoušení
Pro vášnivé sportovce, kteří žádají nejvyšší kvalitu a chtějí mít jistotu, že kupované kolo je to pravé a to nejlepší :-), jsou k dispozici testovací kola značky Felt. Tato kola jsou určena k tomu, aby jste je mohli zatížit a vyzkoušet ve skutečném terénu (např. v lese). Testovacích kol je k dispozici mnoho, je však nutné se nejprve domluvit s prodejcem.

a) zákazník + prodejce – do okruhu několika km od prodejny
Spolu s prodejcem se jedete projet po okolí. Dobře znalý prodejce Vám doporučí lokality, kde je možné konkrétní typ kola nejlépe vyzkoušet.

b) skupina zákazníků + prodejce – vyvezení skupiny zákazníků za město autem
Velmi zajímavou formou zkušebních jízd, která není omezena okolím prodejny, je skupinové testování. Náš prodejce naloží skupinu zákazníků se zájmem např. o horská kola do auta a s vybranými typy kol je doveze na vhodné místo, kde je terén, na kterém si zákazník skutečně kolo podrží a zjistí, co v něm je nebo není. Takové jízdy prozatím probíhají jen několikrát do roka.

6, Individuální zkoušení jízdních kol
Po domluvě s prodejcem, vyhovíme většině přání na odzkoušení jízdního kola. Důležité je, aby kolo nebylo následně poškozeno nebo ukradeno.