Doprava zdarma od 3000 Kč

Řetěz

Řětěz na kolo patří mezi velmi namáhané části kola. Přenáší sílu z předních pastorků (které jsou součástí klik na kolo) na zadní pastorky a tím je zajištěn pohyb kola. Podle počtu zadních pastorků (kazety), je třeba zvolit i vhodný řetěz. Je-li zadních pastorků 8, je potřeba zvolit 8-mi rychlostní řetěz. Je-li pastorků 10, je potřeba zvolit 10-ti rychlostní řetěz, atp. (pozn. angl. rychlost = speed - S)

U běžného řetězu je potřeba počítat s životností kolem 1000 km a tento čas by něměl být zbytečně prodlužován. Řětěz se postupně vytahuje, čímž dochází k poškozování zubů pastorků (kazety) - chod řetězu by se zhoršil - cvakání, padání a špatné přehazování. Následná oprava by se prodražila o cenu nových pastorků. Životnost řetězu prodloužíte i správnou údržbou - mazáním a odstraňováním nečistot - brusné částice prachu řetěz nemilosrdně opotřebovávají.

U vyšších řad řetězů na kolo se používají odolnější slitiny kovů, dodatečné povrchové úpravy (zinkování, chromovaní) a přísnější tolerance při výrobě zajišťují řetězům delší životnost - spolehlivost.

Náročnějšího zákazníka zajímá i hmotnost řetězu, která je u nejvyšších řad snížena zúžením řetězu, dutými čepy (nebo-li piny) a snížením hmotnosti všech článků.

Řetez na kolo

Řetez na kolo

Řetězy na kolo lze zakoupit také samostatně v sekci "Komponenty". Přejít na ŘETĚZY NA KOLO.