Řetěz

Řětěz na kolo patří mezi velmi namáhané části kola. Přenáší sílu z předních pastorků (které jsou součástí klik na kolo) na zadní pastorky a tím je zajištěn pohyb kola. Podle počtu zadních pastorků (kazety), je třeba zvolit i vhodný řetěz. Je-li zadních pastorků 8, je potřeba zvolit 8-mi rychlostní řetěz. Je-li pastorků 10, je potřeba zvolit 10-ti rychlostní řetěz, atp. (pozn. angl. rychlost = speed - S)

U běžného řetězu je potřeba počítat s životností kolem 1000 km a tento čas by něměl být zbytečně prodlužován. Řětěz se postupně vytahuje, čímž dochází k poškozování zubů pastorků (kazety) - chod řetězu by se zhoršil - cvakání, padání a špatné přehazování. Následná oprava by se prodražila o cenu nových pastorků. Životnost řetězu prodloužíte i správnou údržbou - mazáním a odstraňováním nečistot - brusné částice prachu řetěz nemilosrdně opotřebovávají.

U vyšších řad řetězů na kolo se používají odolnější slitiny kovů, dodatečné povrchové úpravy (zinkování, chromovaní) a přísnější tolerance při výrobě zajišťují řetězům delší životnost - spolehlivost.

Náročnějšího zákazníka zajímá i hmotnost řetězu, která je u nejvyšších řad snížena zúžením řetězu, dutými čepy (nebo-li piny) a snížením hmotnosti všech článků.

Řetez na kolo

Řetez na kolo

Řetězy na kolo lze zakoupit také samostatně v sekci "Komponenty". Přejít na ŘETĚZY NA KOLO.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení