Doprava zdarma od 3000 Kč

Platební brána GoPay

Společnost GOPAY s.r.o. je provozovatelem platebního systému GoPay a je držitelem licence od České národní banky k činnosti Instituce elektronických peněz.

Společnost GoPay se řídí požadavky, které vyplývají z regulace České národní banky, je oprávněna přijímat obchodní platby jménem třetích stran. Prostředky klientů jsou pojištěny do výše 100 000 EUR. Platební brána dále splňuje příslušné bezpečnostní standardy, zejména se jedná o PCI DSS, dále využívá moderní zabezpečení 3D Secure pro platby kartou, atd. GoPay je rovněž registrován v programech VISA a MasterCard v režimu Payment Facilitator a jako poskytovatel služeb elektronických peněženek.

Platební brána GoPay

Platební brána GoPay je software, který umožňuje bezpečné propojení e-shopu s platícím uživatelem a bankovní (či platební) institucí uživatele.

Průběh platby

Zákazník na platební bráně vybere platební metodu (např. platbu kartou), zadá potřebné údaje (číslo karty, datum platnosti karty, CVC/CVV kód) a stiskne tlačítko o zaplacení. Systém GoPay zaznamená požadavek na platbu a pošle do zákazníkovy banky žádost o autorizaci transakce. Banka vyhodnotí, zda je transakce oprávněná (na základě údajů o platební kartě) a pošle GoPay informaci o autorizaci transakce. Pokud je transakce autorizována ze strany banky, může být realizována. V takovém případě GoPay platbu provede a zašle notifikaci o provedené platbě jak platícímu zákazníkovi, tak obchodníkovi. Poté, co GoPay platbu skutečně obdrží, zašle jí obchodníkovi na jeho bankovní účet v rámci vyúčtování.

Platební metody

Pro český trh platební brána GoPay nabízí tyto platební metody:

  1. platební karty (debetní a kreditní karty vydané společnostmi Visa a MasterCard)
  2. online bankovní převody (tzv. tlačítka) těchto bank: Komerční banka , Raiffeisenbank, Fio banka, Česká spořitelna, ČSOB, Era, UniCredit bank a mBank
  3. bankovní převody
  4. mobilní platby (Premium SMS, mPlatba)
  5. elektronické peněženky (GoPay, PayPal)
  6. kupónové platby (superCASH, Paysafecard)
  7. platby v bitcoinech (BitcoinPay)