Vážení zákazníci, rádi bychom vás upozornili, že naše prodejna v Mohelnici je v období 10.8. - 16.8.2020 ZAVŘENÁ. Prodejna PRAHA Hloubětín je zavřená minimálně od pondělí 10.8. do středy 12.8.2020.

UPbike POINT


Příznivci cyklistiky z řad studentů a zaměstnanců Univerzity Palackého v Olomouci mohou využívat další novinky. Po nedávném vybavení vrátnic pumpičkami a nářadím se nyní síť UP Bike pointů rozrostla o tři olomoucké cykloservisy, které kolařům z univerzity nabízejí slevu na své služby.

UPbike POINT Moolbike

Nové UP Bike pointy od května 2015 jsou: Moolbike v Palackého ulici u vlakového nádraží Olomouc-město, Bajkazyl ve Wurmově ulici a Cyklo u Matesa v Poupětově ulici u Smetanových sadů.

„Při zanechání kola k opravě se stačí prokázat ISIC kartou nebo průkazem zaměstnance, ze kterého bude opsáno číslo průkazu, a finální cena servisu bicyklu bude o 150 korun levnější. Pokud se bude jednat o drobné servisy, jako je lepení duše, výměna bowdenu či promazání řetězu, a jejich finální cena nepřekročí 150 korun, je tato služba poskytnuta zdarma,“ uvedl koordinátor projektu UP Bike Martin Kučera z fakulty tělesné kultury.

UP Bike pointy fungují od konce dubna, kdy byly na fakulty umístěny sady klíčů, lepení a montpák umožňující rychlou opravu kola v případě drobných poruch. Toto vybavení je možné si zapůjčit na vrátnicích daných budov opět oproti ISIC kartě nebo průkazu zaměstnance. Volně přístupné pak jsou u cyklostojanů před fakultami pumpičky.

UP Bike byl zahájen vloni v květnu jako intenzivní měsíční kampaň vyzývající k aktivní cyklodopravě nejen studenty a zaměstnance, ale také všechny Olomoučany. Nyní jde o dlouhodobý záměr, který drobnými, ale vhodně zvolenými opatřeními vytváří vhodné podmínky pro podporu aktivní cyklodopravy na akademické půdě.

Veškeré informace k servisu MOOLBIKE vč. ceníku najdete zde.