Seznam nabízených značek

Seznam značek podle abecedy > > > Přeskočit na rychlý seznam značek podle abecedy > > >

Značka FeltFELT - legendární americká kolaAmerická značka
Kola Felt

Kultovní americká značka Felt, jejíž kořeny sahají až do roku 1980 k muži jménem Jim Felt – k esu mezi mechaniky, který postavil špičkové triatlonové kolo pro hvězdu Johhny O´Maru. Hned první kolo Felt bylo jako zjevení – hlavně díky tomu, že měl Jim Felt jasnou představu, jak zlepšit současný design a optimalizovat pozici jezdce při zlepšení aerodynamiky.

Od té doby se značka Felt dynamicky rozrůstá i mimo své závodní kořeny. Princip však zůstává stejný, každé kolo Felt – ať silniční nebo terénní, high-end nebo základní model, musí poskytnout ty nejlepší možné jízdní vlastnosti. ,,Nechceme být největší, chceme být nejlepší.“ To je věta, kterou je často slyšet z úst Jima Felta.

Značka Felt se může pochlubit celou řadou světových NEJ, o kterých si můžete přečíst v samostatném článku zde. Ačkoli je Felt na soutěžním poli dominantním hráčem, závodění je jen část příběhu značky Felt. Nabízíme i kolekci Cruiserů, které nabízejí moderní a stylové řešení pro každého, kdo hledá zábavu a zdravý životní styl. Nutné je také zmínit elektrokola Felt a nejnověji také FatBiky. Všechna tato kola najdete na našich prodejnách i na e-shopu. Nabízíme kompletní sortiment jízdních kol Feltsilniční, MTB/horská, treková i BMX.

   
Značka GiantGIANT - největší světový výrobce jízdních kolTchaj-wanská značka
Kolo Giant

Giant je největší výrobce kol na světě a zároveň špičkový výrobce a inovátor jízdních kol. Před více jak 40 lety (v roce 1972) začal Giant výrobu kol s jasným cílem – měnit cyklistiku k lepšímu a přinášet radost z jízdy na kole.

Zakladatelé Giant byli mistři svého řemesla, zkušení konstruktéři, jenž se snažili o jediné - vyrábět stále kvalitnější jízdní kola. A aby toho byly stále schopni, drží se třech hlavních zásad: zručnost, inovace a inspirace. Už na samém počátku věřil zakladatel proslulé tchaj-wanské společnosti Giant King Liu, že lehčí, rychlejší a materiálově kvalitnější jízdní kola učiní cyklistiku zábavnější a dostupnější většině lidem. V roce 1981 se Giant stal první značkou, která nabídla cyklistické veřejnosti kvalitní a cenově dostupné hliníkové rámy, o 6 let později totéž předvedla i s karbonovými rámy. Od té doby přibývají na seznamu další a další inovace, které jsou výsledkem spolupráce konstruktérů a profesionálních jezdců (špičková karbonová technologie, vyspělý systém odpružení, kvalitní komponenty či zapletená kola).

Stejně důležité jako technologický vývoj a kvalita produktů, je i nadšení pro cyklistiku. Na olympijských hrách, Tour de France nebo na Světovém poháru, všude tam se jezdci mohou na Giant spolehnout. Nabízíme Vám kompletní sortiment značky Giant – silniční, MTB/horská, celoodpružená, treková i elektrokola. Všechna kola Giant najdete na našich prodejnách i na e-shopu.

   
Značka LIV GIANTLIV - první dámská cyklistická značkaTchaj-wanská značka
Kolo Liv

Liv je novou, výhradně dámskou cyklistickou značkou, která patří pod křídla největšího výrobce kol na světě Giant. Cyklistický výrobce Giant se již řadu let zaměřuje na stále rostoucí ženskou část cyklistiky a nyní tento závazek posouvá na další úroveň. Z dámské kolekce Liv/Giant se stává samostatná značka Liv, která se prezentuje vlastním logem a má svou vlastní image.

Cílem značky Liv je učinit dámskou cyklistiku dostupnější a atraktivnější. Liv je první a zatím jediná cyklistická značka, která nabízí kompletní modelovou řadu výhradně pro ženy, od cenově dostupných sportovních kol až po profesionální závodní stroje. Liv nejsou jen samotná kola, ale v nabídce najdete i kolekci oblečení a doplňků, které byly navrhnuty pro co největší komfort a vzájemné sladění. Na vývoji a designu Liv se podílejí samy ženy, aby každý z modelů splňoval specifické ženské požadavky na pohodlí, design a funkci v dokonalé souhře. Liv se zkrátka soustředí na to, aby vaše zážitky z kola byly co nejlepší.

Nabízíme Vám kompletní sortiment značky Livsilniční kola, MTB/horská kola, celoodpružená, treková i elektrokola. Všechna jízdní kola, doplňky i cyklistické oblečení Liv najdete na našich prodejnách i na e-shopu.

   
Značka KellysKELLYS - kvalitní jízdní kola ze Slovenska Slovenská značka
Kolo Kellys

Progresivní slovenská značka jízdních kol Kellys je v České republice již velmi dobře etablovaná. A pro svou příznivou cenovou politiku, atraktivní design a kvalitu je oblíbená.

Za svou existenci vděčí bratrům Branislavu a Peterovi Divincovým, kteří krátce po revoluci založili společnost MAMA, s.r.o. Firma dovážela a prodávala velmi levná horská kola, po kterých byla v tehdejší Slovenské a České republice vysoká poptávka – známými pod značkami Alpina, Admiral a Lincoln. V roce 1995 vzniká značka Kelly´s.

Zlomovým rokem se stal pro současnou značku Kellys rok 2000, který znamenal prudký pokles prodeje levných kol a odstartoval vlastní výrobu kvalitních jízdních kol Kellys. K vybudování dobré pověsti slovenské značky jízdních kol však vedla dlouhá cesta, pro tehdejší českou společnost nebyla domácí natož slovenská značka dostatečně atraktivní. Přesto se začalo firmě Kellys dařit a postupně se sortiment obohatil o příslušenství a cyklistické oblečení. V současnosti již dodává kompletní cyklistický sortiment. V aktuálních kolekcích jsou také celoodpružená kola, 29" modely a poslední trend 27,5". Kellys vyvinul i vlastní systém pružení "Ratio Trai Control Link".

Kvalitní kola Kellys, která najdete především ve specializovaných cyklistických obchodech. Kola Kellys jsou výsledkem soustavné mravenčí práce širokého týmu odborníků a designérů, kteří představují špičku ve svém oboru. Všechna jízdní kola, doplňky i cyklistické oblečení Kellys najdete na našich prodejnách i na e-shopu.

   
Kolo AuthorAUTHOR - libová jízdní kola z tuzemska Česká značka
Kolo Author

Značka AUTHOR je nejznámější a nejprodávanější značka jízdních kol v České republice. Tento status si drží již pěknou řádku let. Společnost Universe Agency vznikla již v roce 1990, tehdy ještě jako dovozce a distributor velo součástek. Majitel Martin Havlena a jeho bratr si brzy všimly velkého hladu společnosti po horských koolech. Jako jedni z prvních Evropanů, začali dovážet cenově dostupná horská kola z Asie.

V roce 1993 se už proto stávají kola Author nejprodávanější značkou českého a slovenského trhu. Ač by v tu chvíli nemuseli, začínají tvrdě budovat jméno značky Author. V roce 1994 vzniká prémiová řada kol Author Equipe a za značku jezdí první závodní jezdci Author Bike. Firma se ještě více soustředí na vlastní výrobu, vývoj a design jízdních kol a součástek – vrcholem je prémiová značka A-gang. V roce 2008 například rozvíjí vlastní velmi úspěšný karbonový program.

Kola se úspěšně daří prodávat ve 22 zemích světa. Sortiment Author se neustále rozrůstá o další kategorie jízdních kol jako jsou silniční kola, treková kola, bmx kola a městská kola. Horská kola se v roce 2009 rozšiřují o velikost 29“ a v roce 2013 o kola velikosti 27,5“. Posledním přírůstkem jsou kola s elektrickým pohonem a fatbiky.

Kola Author jsou tvořena s důrazem na kvalitu a příznivou cenu. Konstrukční řešení a technické specifikace jsou uzpůsobené náročnému tuzemskému spotřebiteli - specifické odlišnosti např. 20-ti rychlostní převody, vlastní systém odpružení, …

   
Značka Leader FoxLEADER FOX - dostupná jízdní kola pro radost Česká značka
Kolo Leader Fox

Česká značka kvalitních jízdních kol, která se kompletně montují v Českých Budějovicích ve společnosti Bohemia Bike, to je Leader Fox. Kola Leader Fox jsou určena pro radost z jízdy všem cykloturistům i závodníkům, kteří chtějí dobré kolo za rozumnou cenu.

Leader Fox dominuje v sekci dětských kol, kde si udržuje v České a Slovenské republice první místo. Majitelem společnosti je Pavel Muller, který si coby bývalý závodní triatlonista za Duklu otevřel v roce 1988 opravu kol, posléze prodejnu kol a nakonec se v roce 1996 rozhodl, že kola bude vyrábět.

Velká kvalitativní a kapacitní změna čekala Leader Fox v roce 2011, kdy byla postavena vlastní montážní hala s kapacitou až 60 tis.kol ročně. Více jak polovina kol se prodá v tuzemsku. Celých 60% komponentů kola je vyrobených v Evropě a jen cca 40% připadá na Asii. Podíl Evropských součástek postupně vzrůstá. Některé části kol, jsou vyráběny přímo v ČR jako například pláště Rubena nebo ráfky Remerx. Design i kvalita laku je pro kolo rozhodující, proto je v roce 2014 otevřena nová lakovací linka s kapacitou až 300 rámů za den.

V nabídce Leader Foxu naleznete horská kola, treková kola, městská, dětská i dirtová kola. Nejvíce sází Leader Fox na horská kola 27,5“ a 29“ a elektrokola.

   
Značka BBBBBB - vše co cyklista potřebujeNizozemská značka
Doplňky na kolo BBB

Nizozemská značka BBB je synonymem pro velmi kvalitní cyklistické doplňky, komponenty a oblečení. Každý rok získávají výrobky BBB celou řadu ocenění a patří tak ke špičce ve své třídě.

Zakladatelé společnosti BBB Chris Koppert a Frank Moons z Nizozemska spolu od 6 let závodili a celých 16 let dělali pro cyklistiku všechno. Po skončení cyklistické kariéry, začínají v roce 1985 dovážet do Nizozemska několik cyklistických značek. Po mnoha letech závodění mají Koppert i Moons jasno, které produkty jsou pro kolo stěžejní a proto v roce 1997 začnou s výrobou vlastních cyklistických doplňků – prvními produkty jsou brýle, pumpy, rohy, návleky a zimní rukavice. V roce 2000 začínají vlastní vývoj komponentů jako karbonové sedlovky, sedla, CO2 kazety či brzdové destičky pro kotoučové brzdy. BBB se stává sponzorem celé řady jezdců a závodních týmů. Šíře sortimentu se z 549 produktů v roce 2006 rozrůstá na více jak 1800 v současnosti.

V roce 2009 dochází k rozsáhlé rekonstrukci sídla BBB, což vede k velkému rozšíření oddělení vývoje a k dalšímu růstu. Od roku 2011 dokáže značka BBB nabídnout každému cyklistovy vše, co potřebuje – přilby, brýle, rukavice, pumpičky, oblečení, světla,… BBB to jsou kvalitní výrobky za dobrou cenu.

   
Značka SchwalbeSCHWALBE - evropská jednička v pláštíchNěmecká značka
Plášť Schwalbe

Schwalbe je současnou evropskou jedničkou ve výrobě plášťů na jízdní kola, každý měsíc jich vyprodukuje jeden milion kusů.

Na počátku dlouhé historie firmy Schwalbe stojí dva bratři Eugen a Willy Bohle, kteří spolu v roce 1911 začínají prodávat cyklistické potřeby. Roku 1970 padne rozhodnutí, že se firma specializuje výlučně na výrobu plášťů pro jízdní kola – vzniká německá značka Schwalbe. Německo-korejské partnerství, započaté v roce 1973 postupně vyneslo firmu mezi nejvýznamnější světové výrobce v oboru. Velmi brzy po navázání spolupráce s korejskou rodinnou firmou Hung, si plní Schwalbe stanovený cíl – vyrobit 3 milióny plášťů na jízdní kola za rok. V roce 1983 vzniká nový, svými parametry zcela ojedinělý, plášť Marathon.

Pláště na kola a duše Schwalbe vynikají po celou dobu své existence kvalitou, kterou oceňují závodní jezdci po celém světě. Na návrhu a vývoji plášťů Swalbe se podílejí zapálení odborníci a cyklisté, kteří se plně specializují na jízdní kola a invalidní vozíky. Schwalbe své pláště navrhuje s celou řadou unikátních technologií, které následně kolům propůjčují rychlost, jistotu a bezpečí, ať už jezdíte po silnici, v lese nebo na skalách. Díky tomu všemu jsou dnes pláště Schwalbe nejžádanější pláště v Evropě. Schwalbe věří, že technologií budoucnosti jsou bezdušové pláště Tubeless.

V nabídce e-shopu i prodejen Moolbike máme kompletní nabídku plášťů a duší Schwalbe.

   
Značka ShimanoSHIMANO - světová jednička v komponentech Japonská značka
Kazety Shimano

Japonskou značku Shimano, která se stala doslova pojmem pro kvalitní cyklistické komponenty (jako např. přehazovačky, přesmykače, brzdy, rychlostní kazety, přední a zadní náboje, Hollowtech I a II kliky atd.), není potřeba příliš představovat.

Společnost byla založena již v roce 1920 panem Shozaburo Shimano v Japonsku, odkud se její výrobní závody rozšiřují do celého světa, čímž výrazně narůstají její výrobní kapacity.

V roce 2001 byla otevřena také dceřiná společnost Shimano Czech Republic v Karviné (ČR). Práce české dceřiné společnosti spočívá nejen v montáži cyklistických komponentů z Japonska, Singapuru a Itálie, ale především ve strojírenské prvovýrobě celé řady dílů s technologií lisování za studena, které jsou následně dále strojírensky opracovávány. Právě zavedení technologie kování za studena v roce 1960, znamenalo velký kvalitativní skok ve výrobě cyklistických komponentů.

Shimano však nezůstalo jen u cyklistických komponentů, ale nabízí také bohaté rybářské náčiní a potřeby pro veslování. Svého dominantního postavení na Evropském kontinentu dosáhlo Shimano díky vysokému stupni inovace a tlaku na dostupnou cenu pro koncového zákazníka. Roku 1990 představuje Shimano nové typy pedálů, včetně nové řady cyklistické obuvi, které se brzy staly rozšířeným standardem.

   
Značka Rock ShoxROCK SHOX - špičkové odpružené vidlice a tlumičeAmerická značka
Vidlice ROCK SHOX

Pokud chcete svému kolu dopřát opravdu špičkové odpružení, měli byste určitě zahrnou do svých úvah právě americkou značku Rock Shox, která je jedním ze světových leaderů v oblasti odpružení vůbec. K oblíbeným odpruženým vidlicím a tlumičů Rock Shox vám můžeme nabídnout i autorizovaný servis v našem RockShox centru v Olomouci.

Rock Shox byla založena v roce 1983 Paulem Turenem a Stevem Simonsem v Severní Karolíně (USA). Oba zakladatelé měli v době založení společnosti bohaté zkušenosti jak s motokrosovým závoděním, tak s prodejem i výrobou dílů pro motokros ve svých dřívějších společnostech. Spojením obou talentovaných a zkušených lidí vznikla celá řada patentů, která tuto oblast nejen samotné cyklistiky posouvají vpřed.

Velký boom pro Rock Shox byl rok 1992, který znamenal velký rozmach odpružených vidlic u horských kol, které je do té doby nemívaly. Podíl Rock Shoxu v roce 1995 přesáhl v Americe 50% a celosvětově 35% trhu. V 1996 vyhrává na Olympijských hrách, ve kterých poprvé závodí kola MTB, závodník s odpruženou vidlicí Rock Shox. V následujících letech zaznamenává Rock Shox nejlepší výsledky v segmentu high-end a celoodpružených kol, ve kterých si upevňuje své výborné tržní postavení.

V roce 2002 se stává Rock Shox součástí velmi významné americké společnosti SRAM, která vyrábí cyklistické komponenty, podobně jako například Shimano.

   
Značka KostkaKOSTKA - česká koloběžková legenda Česká značka
Koloběžky Kostka

Ač se to nemusí zdát, Česká republika je doslova mekkou výrobců koloběžek. A nejznámějším, nejvšestrannějším a největším výrobcem koloběžek je firma Kostka - kolobka.

Firmu založil Marek Kostka na okraji Hanušovic v roce 1992. Popud na výrobu koloběžky přišel od rodiny – pro syna a synovce. Z doplňkové výroby se záhy stala výroba hlavní a nyní poptávka každý rok roste. Spolu s rostoucí poptávkou rostou i kategorie koloběžek – koloběžky pro děti, dospělé, seniory, profesionální sportovní disciplíny a koloběžky pro turistiku a aktivity se psy. Právě psí koloběžky jsou odvětví, které se rozvíjí nejrychleji. Psí koloběžky slouží pro projížďky s přivázaným psem nebo pro sportovní mushing.

Koloběžky Kostka se vyrábí nejmodernějšími výrobními technologiemi (laserové řezání, robotické svařování). Koloběžky Kostka jsou stroje do hor, do města, na závody, ale i pro projížďky se psem – hlavně jsou to však stroje pro zábavu a radost. Za úspěchem a fenoménem koloběžek Kostka není jen zvyšující se zájem o koloběžky samotné, ale především zápal firmy Kostka pro věc, propagace koloběhu na veřejnosti a podpora tohoto sportu celkově. Odměnou je prodej českých koloběžek především v západoevropských zemích, ale i v desítkách jiných.

   
Značka AVID AVID - brzdy, kompletní brzdový systém pro jízdní kola.
Značka Cannondale CANNONDALE - cyklooblečení, moderní cyklistické oblečení.
Značka Craft CRAFT - cyklooblečení, moderní a pohodlné cyklistické oblečení.
Značka Crussis CRUSSIS - , elektrokola, česká značka kvalitních elektrických kol.
Značka Fizik FIZIK - sedla, specialisté na výrobu cyklistických sedel.
Značka Fox FOX - odpružené vidlice a tlumiče, kompletní systém odpružení jízdních kol.
Značka Hamax HAMMAX - cyklosedačky, specialisté na přepravu dětí a zavazadel.
Značka Haven HAVEN - chrániče, česká značka chráničů, helem a doplňků nejen pro cyklistu.
Značka Kalas KALAS - cyklooblečení, největší český výrobce cyklooblečení ve stř. a sev. Evropě.
Značka Nutrend NUTREND - výživové doplňky pro cyklisty a jiné sportovce.
Značka Prologo PROLOGO - sedla, specialisté na výrobu cyklistických sedel.
Značka Race Face RACE FACE - komponenty, kvalitní cyklistické komponenty.
Značka REMERX REMERX - ráfky a zapletená kola od známého českého výrobce.
Značka Rubena RUBENA - úspěšná česká značka plášťů na jízdní kola.
Značka Selle Italia SELLE ITALIA - sedla, značka jedinečných sedel na kola.
Značka Sport Arsenal SPORT ARSENAL - brašny, specialisté na brašny a nosiče na kolo.
Značka SRAM SRAM - kompletní řadící a brzdový systém pro jízdní kola.
Značka Thomus THOMUS - švýcarská značka precizně zpracovaných rámů a kol.
Značka Truvativ TRUVATIV - komponenty, výroba komponentů na jízdní kola.
Značka Vredestein VREDESTEIN - pláště na kola, spolehlivé a odolné pláště na kola.
Značka WTB WTB - pláště na kola, spolehlivé a odolné pláště na kola.
  A další doplňkové značky...  
Značka Alex Rims Značka Bergamont Značka Carbotech
Značka Continental Značka DT SWISS Značka ECHOWELL
Značka Elite Značka Formula Značka FSA
Značka Kenda Značka LAZER Značka Look
Značka Magura Značka Manitou Značka MARZOCCHI
Značka Mavic Značka MAXXIS Značka Ritchey
Značka San Marco Značka SLIME Značka SunRingle
Značka Suntour Značka Syncros Značka TEKTRO
Značka TIME Značka VAPE Sport
  Abecední seznam všech našich značek  
A Alex Rims Author Avid    
B BBB Bergamont      
C Cannondale Carbotech Continental Craft Crussis
D DT Swiss        
E Echowell Elite      
F FELT Fizik Formula Fox FSA
G Giant        
H Hammax Haven      
K Kalas Kellys Kenda Kostka  
L Leader Fox Liv Look    
M Magura Manitou Marzocchi Mavic Maxxis
N Nutrend        
P Prologo        
R Race Face RemerX Ritchey Rock Shox Rubena
S San Marco Selle Italia Shimano Schwalbe Slime
  SportArsenal SRAM Sun Ringle Suntour Syncros
T Tekro Thomus TIME Truvativ  
V VAPE Vredestein      
W Wellgo WTB