Centrální registr kol CEREK

V našich prodejnách se můžete zaregistrovat do systému CEREK. Cena registrace je pouze 50Kč/na 5let.

Centrální registr jízdních kol


O registru jízdních kol CEREK

CEREK byl vytvořen jako prevence proti krádežím jízdních kol. Registrací jízdních kol se výrazně zkomplikuje nebo úplně zabrání přeprodeji odcizeného jízdního kola. Každé jízdní kolo má své jedinečné výrobní číslo (číslo rámu jízdního kola) a proto je možné jej okamžitě identifikovat.

V případě nálezu soukromou osobou, Policií ČR nebo Městskou policií, je tedy možné okamžitě dohledat majitele nalezeného jízdního kola.

V České republice je každý rok oficiálně odcizeno cca 8000 jízdních kol, které není možné při jejich nálezu identifikovat. Počet neoficiálně odcizených jízdních kol je však až 3x vyšší.


Výhody registrace

check Registrace u jediného celostátního registru jízdních kol v České republice.
check Každé jízdní kolo má své jedinečné výrobní číslo (číslo rámu jízdního kola) a proto je možné jej okamžitě identifikovat.
check Spoluprací s Policií ČR a Městskou policií se výrazně zvyšuje pravděpodobnost navrácení Vašeho jízdního kola při ODCIZENÍ.
check V případě dotazu na Vaše jízdní kolo v registru CEREK se tuto informaci ihned dozvíte pomocí e-mailu.
check Při odcizení máte možnost v registru CEREK označit své jízdní kolo jako ODCIZENÉ.
check V případě dotazu na Vaše jízdní kolo, které je označeno jako ODCIZENÉ, bude tato informace ihned odeslána Vám a spolupracujícím státním orgánům.
check Při registraci do CEREK máte možnost přiložit fotografie Vašeho jízdního kola.
check Registr CEREK je k dispozici 24 hodin denně.

 

Více o systému CEREK nám prozradí přímo jeho autoři

"Myšlenka Centrálního registru jízdních kol pro ČR vznikla na základě novinového článku z února roku 2013, kdy tiskem proběhla zpráva o potenciálním vzniku registru jízdních kol pod taktovkou státu. Nápad nám přišel jako velice zajímavý, proto jsme čekali, jak tato idea bude pokračovat dál. Ukázalo se však, že registr jízdních kol v režii státu existovat nebude a nápad jsme začali rozvíjet v malém týmu sami.

Již v měsících srpen a září (2013) probíhali první jednání s pojišťovnami a městskými policiemi. A v říjnu byla na světě první verze aplikace CEREK – Centrální registr jízdních kol. Projekt se začal rozbíhat a objevovali se nové možnosti jeho propojení s dalšími účastníky cyklistického trhu. Proto byla spuštěna v měsíci březnu 2014 nová/druhá verze aplikace, kterou Vám touto cestou představujeme. Do projektu se za 4 měsíce činnosti zapojilo více než 30 městských policií, 3 pojišťovny a zaregistrovalo se mnoho majitelů jízdních kol. V současné době jednáme nejen o propojení registru CEREK se SW městských policií, ale také o využití registru dalšími orgány státní správy.

Budujeme síť autorizovaných partnerů, tedy prodejců jízdních kol, kde budou jízdní kola registrována do CEREK při tzv. primárním nákupu a kam budou chodit lidé, kteří nemají možnost se zaregistrovat on line z domova. Cílem registru CEREK je preventivně chránit co nejvíce jízdních kol proti zlodějům a maximálně zkomplikovat přeprodej kradeného jízdního kola."